Založení offshore společnosti

Založení offshore společnosti

Založení takové offshore společnosti není složitá záležitost, ale musí se dodržovat základní pravidla, která jsou pro tuto akci stanovena. Rozhodnete-li se k tomuto kroku, bude vám stačit pouze písemná komunikace, která obvykle probíhá přes email. Není tedy nutné domlouvat si osobní schůzky nebo se vydat na cestu do země, kde bude mít vaše společnost sídlo. Výhodou založení offshore společnosti je anonymita, která ale není stoprocentní, jelikož musí být dodržen proces KYC (know your customer), který musí identifikovat a ověřit zakladatele společnosti. Samozřejmě všechno musí probíhat v souladu se zákony. Řízení takovéto společnosti probíhá prostřednictvím zvoleného ředitele, zmocněnce nebo osobně. K založení firmy je potřeba počáteční kapitál.

Jak tedy postupovat při založení společnosti?

Nejjednodušším krokem je zvolení specializované firmy, která většinu práce odvede za vás. Založení takovéto offshore firmy umí brněnská společnost MONEUS. Zde vám vysvětlím, jak takový proces probíhá.

 • Po vybrání zprostředkovatele založení zahájíme odbornou konzultaci, během které se seznámíme se všemi potřebnými věcmi, které bychom měli znát. Takovéto konzultace většinou bývají prostřednictvím emailu, Skype, telefonního rozhovoru nebo i osobní schůzkou.
 • Po předchozí konzultaci objednáme založení offshore společnosti. Zvolíme si tedy cílovou zemi, ve které se bude nacházet naše sídlo. Tady je dobré prostudovat tamní zákony, zjistit si o budoucí zemi nějaké ty informace a popřípadě zvážit nejlepší možnou volbu. Objednávku lze uskutečnit ihned při první komunikaci. Tyto komunikace bývají bezpečné, takže k vašim osobním údajům a informacím nebude mít přístup nikdo nepovolaný.
 • Po předchozím kroku se zahájí zakládání společnosti, které bude trvat několik dnů.
 • V závěrečném kroku vyčkáme na doručení dokumentů ohledně vaší nové společnosti kurýrní službou do České republiky. Dokumenty si budete moct vyzvednout ve zprostředkovatelské společnosti nebo nechat zaslat rovnou na vaši adresu. Proces doručení dokumentů obvykle trvá 5-7 dní.

Dále je také možností koupit si již hotovou offshore společnost, čímž se vyhnete procesu zakládání firmy.   

Výhody založení offshore společnosti

 • Anonymita – výhoda je zde v téměř stoprocentní anonymitě a spravování své společnosti
 • Plánování + daňová optimalizace – všechen chod firmy je legální a v souladu s tamními zákony, placení daní je zde minimální nebo nulové, výplaty zisku s dividendy daněny nejsou vůbec, existence dohod zamezení dvojího zdanění
 • Kapitál – není zde nutnost zakládání kapitálu, kapitál je zde nízký
 • Mezinárodní obchod – vaše společnost může podnikat ve více zemích
 • Změna občanství nebo trvalého pobytu – v souvislosti s novým sídlem vaší společnosti je zde možnost změnění státního občanství nebo trvalého pobytu
 • Duševní vlastnictví – je zde výhoda držení a prodeje autorských licencí, patentů, know-how a podobných nehmotných statků
 • Holding – při centralizaci zisku do mateřské společnosti je zde možnost snížení daňového zatížení
 • Poskytování služeb – mezi nejčastěji poskytované služby se řadí poradenství, vyjednávání, školení, interaktivní výuky, právní služby, uchovávání cenných informací atd…

Nevýhody založení offshore společnosti

 • Aktualita – je potřeba sledovat neustále změny v právních řádech země, kde sídlí vaše společnost
 • Jednání – problém spočívá s obdržením státních zakázek, popřípadě s neochotou spolupráce
 • Podnikání – taková firma založená v daňovém ráji nemá oprávnění zde podnikat ani být dotována z místních zdrojů
 • Bankovní účty – někdy se můžete setkat s problémem ze strany bank, které odmítnou transakce nebo otevření účtů
Jaké spořicí produkty se dnes nejvíce vyplatí?

Jaké spořicí produkty se dnes nejvíce vyplatí?

Pokud máme peníze doma, nebo na běžném bankovním účtu bez možnosti úročení, je problém s tím, že peníze velmi rychle ztrácejí hodnotu, a to vlivem inflace. Proto je vhodné je rozmnožovat a také na nich i vydělávat. A pokud i vás zajímá, jak na to, připravili jsme v redakci článek, který vám několik variant přiblíží. Zároveň je i osobně ohodnotíme podle toho, nakolik si myslíme, že jsou dobrou volbou.

Jasně vede stavební spoření

Tím stále nejlepším produktem na trhu je takzvané stavební spoření. Mé kamarádky sice zmátl samotný název, ale rázem jsem vysvětlila to, že se nejedná o produkt, který musí být nutně spojený ses tavbou. Peníze, které na tento typ spoření vkládáme, lze totiž v budoucnu vybrat a použít skutečně na cokoliv, bez dokládání účelu. A to se týká i toho, kdy chceme libovolně využít částku získanou pouze z úroků, nebo částku získanou ze státních příspěvků. A právě tyto dvě možnosti patří mezi ty hlavní, jak se nám peníze množí. V minulosti nebylo problém získat úrok i 3 procenta a státní příspěvek řádově v několika tisících za rok. Navíc člověk mohl mít i několik různých spoření napříč řadou spořitelen. I proto tuto možnost hodnotíme jako nejlépe.

Životní pojištění je v závěsu

I zde může poměrně výrazně míst samotný název. A to proto, že sice se částečně jedná o pojistku, ale z hlavní části se opravdu jedná výhradně o produkt spořicí. Ten dnes sjednáme u různých pojišťoven, nebo také bankovních domů. Princip je takový, že si podobně jako u stavebního spoření střádáme peníze, které jsouce investovány v rámci různých fondů. Ty mohou být více či méně rizikové, což vede jak k tomu, že můžeme vydělat na vysokých úrocích, ale stejně tak je zde také nemalé riziko propadu. Samozřejmě to, jakým způsobem budou peníze investovány, můžeme zvolit na začátku a v budoucnu také měnit.

Spořicí účty a termínované vklady

Poslední dobrou možností na našem trhu jsou různé spořicí účty a termínované vklady. Zde je nutné říci, že případný zisk není tak velký, jako v případě zmíněných dvou variant výše. Na druhou stranu ale je třeba dodat to, že na spořicím účtu máme peníze stále k dispozici, a můžeme je ihned vybrat. Podobně jednoduché, ale s o něco vyšší časovou prodlevou to může být na termínovaných vkladech. U nich si navíc můžeme přesně určit to, na jak dlouho budou – třeba na měsíc, několik měsíců, ale také na několik let. I to patří mezi jedno pozitivum, a to i přesto, že úrokové sazby dosahují maximálně jednotek procent a žádné další příspěvky či investování nečekejte. Pozitivem však je to, že dané účty bývají pojištěny a tak i pokud banka zkrachuje, my dostaneme své peníze zpět, a to v zákonné výši, která se na pojištění vkladů vztahuje. I to je dobré brát v potaz ve chvíli, kdy se nad konkrétní výhodností rozhodujeme. Aspektů, které porovnávat, je totiž hodně.

Půjčky – můžete si je brát, ale také do nich investovat

Půjčky – můžete si je brát, ale také do nich investovat

Jako matky s dětmi jsme se i my dostali do několika finančních problémů, které souviseli hlavně s tím, jak malou stát dává mateřskou a jak velké jsou samotné výdaje. Naštěstí dnes už jsou dané problémy za námi. Pravdou ale zůstává, že je dobré, pokud jsme na dané situace připraveni. A to tak, že se snažíme naše peníze co nejlépe množit. Nyní však zapomeneme na klasiku v podobě různých účtů a spořicích produktů. Pokud chcete skutečně investovat, jde do třeba do půjček. Dnes na trhu existují dvě společnosti, které vám to umožní. Nazývají se Loanis a Bankerat.

Vše je ve vašich rukou

Pokud vás zajímá, jak vlastně investice fungují, potom si představte sebe jako poskytovatelku půjčky. Ostatně možná jste v dané situaci již byla – třeba jste půjčovala vašim známým, nebo přátelům. Daný koncept vám však umožní půjčit zcela cizím lidem. A to bez nutnosti toho, abyste měla firmu či živnostenský list, nebo povolení související s poskytováním úvěrům. Zkrátka jenom vezmete peníze a vyberete si, zda někomu půjčíte, nebo ne.

Dané weby totiž fungují na tom principu, že zde lidé půjčky poptávají. Jsou zde třeba problémoví klienti, kteří nemohou nic doložit, ale stejně tak poměrně solidní žadatelé. Třeba lidé s prací a dobrým výdělkem, kteří potřebují pár desítek tisíc. A pokud vás jejich poptávka zaujme, lze jim peníze nabídnout. A to za úrok, jaký si zvolíte.

Jak vyděláváte?

Samozřejmě na daných úrocích, o které si řeknete, nebo které požaduje žadatel. Pokud vám půjčku v daném termínu vrátí, je daný úrok právě váš zisk. A ten může zhodnotit vaše finance třeba i o 10, nebo i více procent ročně. A takovou možnost dnes žádná bankovní či spořicí instituce nenabídne. I proto dnes řada lidí, kteří mají peníze, investují právě tímto způsobem. Na druhou stranu je třeba podotknout, že nakolik je daný výdělek lákavý, existují logicky také rizika, která určitě nejsou nijak malá.

Co může hrozit?

Ten největší problém je ten, že daný člověk přestane splácet. To znamená, že máte malou šanci na to, že si to rozmyslí a opět začne. Na druhou stranu dané investiční weby jsou vám často nápomocny v tom, kdy peníze vymáhají. Přesto je to ale ten největší problém, který může hrozit, jelikož z vidiny velkého zisku může být i to, že o peníze během chvíle přijdete. Proto odborníci doporučují nedávat všechny peníze jednomu člověku, ale rozložit je na více půjček.

Druhým negativem je to, že peníze nebudete mít k dispozici. Pokud je poskytnete třeba i na několikaletou půjčku, dostáváte pouze pravidelné měsíční splátky. Přijde-li u vás nečekaný výdaj a také situace, kdy by se vám dané peníze hodily, máte smůlu. Proto je ideální investovat skutečně jenom tolik, kolik nebudete v následujících měsících ani letech určitě potřebovat.