Jaké spořicí produkty se dnes nejvíce vyplatí?

Jaké spořicí produkty se dnes nejvíce vyplatí?

Pokud máme peníze doma, nebo na běžném bankovním účtu bez možnosti úročení, je problém s tím, že peníze velmi rychle ztrácejí hodnotu, a to vlivem inflace. Proto je vhodné je rozmnožovat a také na nich i vydělávat. A pokud i vás zajímá, jak na to, připravili jsme v redakci článek, který vám několik variant přiblíží. Zároveň je i osobně ohodnotíme podle toho, nakolik si myslíme, že jsou dobrou volbou.

Jasně vede stavební spoření

Tím stále nejlepším produktem na trhu je takzvané stavební spoření. Mé kamarádky sice zmátl samotný název, ale rázem jsem vysvětlila to, že se nejedná o produkt, který musí být nutně spojený ses tavbou. Peníze, které na tento typ spoření vkládáme, lze totiž v budoucnu vybrat a použít skutečně na cokoliv, bez dokládání účelu. A to se týká i toho, kdy chceme libovolně využít částku získanou pouze z úroků, nebo částku získanou ze státních příspěvků. A právě tyto dvě možnosti patří mezi ty hlavní, jak se nám peníze množí. V minulosti nebylo problém získat úrok i 3 procenta a státní příspěvek řádově v několika tisících za rok. Navíc člověk mohl mít i několik různých spoření napříč řadou spořitelen. I proto tuto možnost hodnotíme jako nejlépe.

Životní pojištění je v závěsu

I zde může poměrně výrazně míst samotný název. A to proto, že sice se částečně jedná o pojistku, ale z hlavní části se opravdu jedná výhradně o produkt spořicí. Ten dnes sjednáme u různých pojišťoven, nebo také bankovních domů. Princip je takový, že si podobně jako u stavebního spoření střádáme peníze, které jsouce investovány v rámci různých fondů. Ty mohou být více či méně rizikové, což vede jak k tomu, že můžeme vydělat na vysokých úrocích, ale stejně tak je zde také nemalé riziko propadu. Samozřejmě to, jakým způsobem budou peníze investovány, můžeme zvolit na začátku a v budoucnu také měnit.

Spořicí účty a termínované vklady

Poslední dobrou možností na našem trhu jsou různé spořicí účty a termínované vklady. Zde je nutné říci, že případný zisk není tak velký, jako v případě zmíněných dvou variant výše. Na druhou stranu ale je třeba dodat to, že na spořicím účtu máme peníze stále k dispozici, a můžeme je ihned vybrat. Podobně jednoduché, ale s o něco vyšší časovou prodlevou to může být na termínovaných vkladech. U nich si navíc můžeme přesně určit to, na jak dlouho budou – třeba na měsíc, několik měsíců, ale také na několik let. I to patří mezi jedno pozitivum, a to i přesto, že úrokové sazby dosahují maximálně jednotek procent a žádné další příspěvky či investování nečekejte. Pozitivem však je to, že dané účty bývají pojištěny a tak i pokud banka zkrachuje, my dostaneme své peníze zpět, a to v zákonné výši, která se na pojištění vkladů vztahuje. I to je dobré brát v potaz ve chvíli, kdy se nad konkrétní výhodností rozhodujeme. Aspektů, které porovnávat, je totiž hodně.