Nejlepší destinace pro dovolenou

Nejlepší destinace pro dovolenou

Se životním stylem dnes souvisí i to, že bychom neměli trávit čas pouze v práci, nebo starostmi o domácnost. Každý muž i žena potřebuje čas od času příjemný odpočinek a tak se vyplatí vědět, kam jet na dovolenou. A tak pokud plánujete vyrazit, budou se vám hodit naše tipy na ta nejlepší místa, se kterými chybu neuděláte. Na některých členky naší redakce byly, a napsaná slova potvrzují. Některá ale jsou naprostou novinkou, kterou jistě v nejbližší chvíli vyzkoušíme. Pojďme na to.

Nebojte se exotiky

Čím samozřejmě začneme, to jsou země exotické, jelikož ty lákají rozhodně nejvíce. Začít je vhodné Egyptem, tedy státem, který najdeme v Africe. Zde je několik destinací, se kterými chybu rozhodně neuděláte. Těmi nejznámějšími jsou určitě Hurghada, Sharm El Sheikh, ale také ostrovní destinace Djerba. Pokud je něco, co je na Egyptu výjimečné, tak je to hlavně čistota vody a život v moři. Ideální, jak si užít nejenom klasické potápění, ale také šnorchlování.

Druhou exotickou destinací je Turecko, které je samo o sobě zajímavé tím, že leží jak v Evropě, tak i v Asii. I zde je několik vyhlášených destinací, a to Bodrum, Kemer, ale také Alanya. Právě poslední jmenované středisko má jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě – pláž Kleopatra. Dokonale čisté moře, hrubší písek, nebo výhled na dominantu města – rozsáhlý hrad.

Kam v Evropě

Ani v Evropě rozhodně nebudete zklamáni. Dokonalým místem pro milovníky památek je Řecko. A jsou to hlavně antické památky, kterých si budete moci užívat každý den. K tomu přidejte i dokonalou kuchyni složenou ze zeleniny a ryb, popřípadě dokonalé počasí a tisíce drobných plážiček. A konkrétní místa? Rozhodně ta ostrovní, jako je Kréta, Rhodos, nebo ostrov Kos.

Hledáte-li naopak temperament a horkokrevné, přesto milé a společenské obyvatele, zkuste Španělsko. Nikoliv ale destinace pevninské, nýbrž ostrovní. Skvělý noční život si užijete na ostrově Ibiza, zatímco krásami přírody i pláží vás uchvátí Mallorca. A hledáte-li výjimečný luxus a dokonalé teplo, zkuste Kanárské ostrovy. Ačkoliv to mnoho lidí neví, i ty spadají právě pod Španělsko.

Klasika? Proč ne

Ačkoliv jsme se také lehce usmívali nad klasikou v podobě Chorvatska a Itálie, neznamená to, že musíte jet do destinací tipu Bibione, kde je více Čechů, než u nás. Chcete-li tyto země poznat trochu jinak, a to v rámci jejich skutečné krásy, zkuste ostrov Ischia, nebo také Sardinii, která je označovaná jako evropský Karibik. A pokud onou cílovou zemí má být Chorvatsko, zde určitě nic nezkazíte ostrovy Brač i Hvar.

Výhodou posledních dvou států je samozřejmě jejich dostupnost. Pokud máte menší děti, je často lepší taková dovolená s možností jízdy autem. Určitě je to pohodlnější, než letadlem, kde mohou malé děti vlivem nudy obtěžovat ostatní pasažéry. Alespoň takto na cestování malých dětí pohlížíme v redakci.