Půjčky – můžete si je brát, ale také do nich investovat

Půjčky – můžete si je brát, ale také do nich investovat

Jako matky s dětmi jsme se i my dostali do několika finančních problémů, které souviseli hlavně s tím, jak malou stát dává mateřskou a jak velké jsou samotné výdaje. Naštěstí dnes už jsou dané problémy za námi. Pravdou ale zůstává, že je dobré, pokud jsme na dané situace připraveni. A to tak, že se snažíme naše peníze co nejlépe množit. Nyní však zapomeneme na klasiku v podobě různých účtů a spořicích produktů. Pokud chcete skutečně investovat, jde do třeba do půjček. Dnes na trhu existují dvě společnosti, které vám to umožní. Nazývají se Loanis a Bankerat.

Vše je ve vašich rukou

Pokud vás zajímá, jak vlastně investice fungují, potom si představte sebe jako poskytovatelku půjčky. Ostatně možná jste v dané situaci již byla – třeba jste půjčovala vašim známým, nebo přátelům. Daný koncept vám však umožní půjčit zcela cizím lidem. A to bez nutnosti toho, abyste měla firmu či živnostenský list, nebo povolení související s poskytováním úvěrům. Zkrátka jenom vezmete peníze a vyberete si, zda někomu půjčíte, nebo ne.

Dané weby totiž fungují na tom principu, že zde lidé půjčky poptávají. Jsou zde třeba problémoví klienti, kteří nemohou nic doložit, ale stejně tak poměrně solidní žadatelé. Třeba lidé s prací a dobrým výdělkem, kteří potřebují pár desítek tisíc. A pokud vás jejich poptávka zaujme, lze jim peníze nabídnout. A to za úrok, jaký si zvolíte.

Jak vyděláváte?

Samozřejmě na daných úrocích, o které si řeknete, nebo které požaduje žadatel. Pokud vám půjčku v daném termínu vrátí, je daný úrok právě váš zisk. A ten může zhodnotit vaše finance třeba i o 10, nebo i více procent ročně. A takovou možnost dnes žádná bankovní či spořicí instituce nenabídne. I proto dnes řada lidí, kteří mají peníze, investují právě tímto způsobem. Na druhou stranu je třeba podotknout, že nakolik je daný výdělek lákavý, existují logicky také rizika, která určitě nejsou nijak malá.

Co může hrozit?

Ten největší problém je ten, že daný člověk přestane splácet. To znamená, že máte malou šanci na to, že si to rozmyslí a opět začne. Na druhou stranu dané investiční weby jsou vám často nápomocny v tom, kdy peníze vymáhají. Přesto je to ale ten největší problém, který může hrozit, jelikož z vidiny velkého zisku může být i to, že o peníze během chvíle přijdete. Proto odborníci doporučují nedávat všechny peníze jednomu člověku, ale rozložit je na více půjček.

Druhým negativem je to, že peníze nebudete mít k dispozici. Pokud je poskytnete třeba i na několikaletou půjčku, dostáváte pouze pravidelné měsíční splátky. Přijde-li u vás nečekaný výdaj a také situace, kdy by se vám dané peníze hodily, máte smůlu. Proto je ideální investovat skutečně jenom tolik, kolik nebudete v následujících měsících ani letech určitě potřebovat.